Ukoronuj siebie!

Korona stała się symbolem mojego tak, BARDZO! Korona to dla mnie symbol godności, odwagi, niezawisłości, dumy, przywództwa i lojalności. Jest w niej odpowiedzialność, szacunek, zrozumienie i roztropność. Jest niej też bliskość, czułość i opiekuńczość. Z całą pewnością zawiera też w sobie elementy zdobywcy i odkrywcy oraz cząstki rozwoju i przedsiębiorczości. Tak naprawdę jest w niej wszystko to, co chcesz by w niej było i czego dziś potrzebujesz – to od Ciebie zależy co to będzie i ile tego będzie. Twoja korona jest tylko Twoja, a jej składowe to Twoje życie – czasem stabilne i umiarkowane, a innym razem zmieniające się w tempie huraganu. Twoje życie to sposoby postępowania, postrzegania siebie i innych, Twoje wybory i decyzje oraz podejmowane aktywności, składające się na Twoje samopoczucie i sposób funkcjonowania w rodzinie, zespole i społeczeństwie.

Wymyśliłam sobie koronę, której trzon, podobnie jak trzon mnie i Ciebie, stanowią WARTOŚCI. To 5 najważniejszych wartości, przez których pryzmat działamy i funkcjonujemy w relacjach z otoczeniem i z samym sobą. Wiesz jakie są Twoje najważniejsze wartości? Potrafisz je wyodrębnić i nazwać? Pomyśl. Spisz je.

Popatrz na nie i zastanów się: Dlaczego akurat te? Co one dla Ciebie oznaczają?

Kolejnym poziomem w koronie jest jej środek pomiędzy trzonem a zwieńczeniem. W mojej koronie to przestrzeń, w której mieszczą się wszystkie nasze potrzeby.
Potrzeby, które wynikają bezpośrednio z wartości i tego jak je czujemy.

Uzupełniając tę część swojej korony zastanów się: Jakie potrzeby wynikają z Twoich wartości? Które z nich są ważne? O co chcesz zadbać? Czego jest za dużo? Czego jest za mało? Co jeszcze?

Ostatnią, a jednocześnie najbardziej dostojną częścią korony jest jej zwieńczenie. Zwieńczeniem korony są zazwyczaj drogocenne klejnoty, a w niektórych kulturach dodatkowo są to emblematy oznaczające ważne wydarzenia historyczne danego klanu czy narodu. W mojej koronie zwieńczeniem są wszystkie ważne sfery naszego życia. To najważniejsze (w naszej ocenie) obszary, które składają się na kwintesencję naszego życia prywatnego i zawodowego. Wiesz już które sfery stanowią zwieńczenie Twojej korony?

Teraz popatrz na swoją koronę i zastanów się: Jak bardzo zaspokajasz swoje potrzeby w najważniejszych sferach swojego życia? Co chcesz tam dodać? Co chcesz zabrać? Czego Ci jeszcze potrzeba? Co zrobisz by to osiągnąć? Jaki będzie Twój pierwszy krok? Jaki kolejny?

Chcesz o tym porozmawiać? Chcesz popracować nad swoimi wartościami, potrzebami, umiejscowieniem ich w swoim życiu? Zadzwoń lub napisz. Z ogromną chęcią spotkam się z Tobą!